13. kolo, Okresní přebor, TJ SOKOL JENEČ – TJ Slovan Hradištko 2:0 (0:0)

Na rozdíl od krásných předchozích 14 podzimních dnů čekal na hráče i diváky pořádný chlad a větrné nárazy. Tedy na hrstičku diváků, kteří vážili v sobotním odpoledni cestu do jenečského areálu a před finále v tenisovém FED Cupu dali přednost utkání dvou už dost beznadějně posledních celků letošního okresního přeboru. Není divu, když na kontě domácí Jenče se dosud „skvěly“ pouhé dva remízové bodíky a mužstvo Hradišťka zatím o prvním letošním podzimním bodu jen sní… Ovšem ze zápisu byl jasně patrný hlavní důvod, Hradišťko totiž na hřiště vyslalo v podstatě dorosteneckou sestavu, když dva hráči byli narození v roce 1999. Z nezkušenosti plynou dosavadní výsledky, ale zároveň velké naděje pro budoucnost, ovšem pokud hráči u fotbalu vůbec zůstanou. To domácí budou mít o zimní pauze hodně témat k přemýšlení s cílem překonat současnou mizérii a herní krizi.

Samotný průběh zápasu především v první půlce dával jasně najevo, proč je situace obou klubů taková, jaká je. Diváci, kteří zůstali doma, opravdu o nic nepřicházeli. Na hřišti se dlouho nedělo fotbalově prakticky nic, oba týmy se víc než trápily. Okolo 12. min. mohlo konečně udeřit, jenže když se Mičínovi a Čampulkovi konečně povedla souvislejší útočná akce a na jejím konci měl Vlasák před sebou úplně odkrytou branku, poslal míč úplně sám trestuhodně vedle tyče. O minutu později měl v poněkud komplikovanější situaci podobnou šanci, ale výsledek byl stejný. A tak se domácí neuklidnili a dál se trápili v nepřesných kombinacích. Hostující mladíci před Rigem vážnějšího nevytvořili prakticky vůbec nic, první nepřesná střela Šmída v 18. min. letěla daleko vedle a první přímý pokus Adámka z trestňáku ve 40. min. byl spíš propagační a mířil Rigovi přímo do koše. Vůbec nebylo divu, že na ukazateli svítily 2 velké červené a smutné nuly.

Začátek druhého dějství měl na počátku stejný obraz. Až v 50. min. vzniklo v řadách hostů velké vzrušení, když Jar. Kotíkovi unikl rychlejší (však také o 20 let mladší…) Roučka a situaci řešil Rigo skokem pod jeho nohy, po kterém se dožadovali hosté neúspěšně odpískání penalty. V 55. min. se konečně k radosti domácích měnilo skóre, když střídající Štefan vybojoval míč pro Čampulku, který si ho potáhl po pravém křídle a prudce z úhlu centroval. Balón mířil do branky a dezorientovaný stoper Šmíd mu tam ještě pomohl – 1:0. A po pár minutách bylo ještě veseleji, když se Čampulkovi povedl další centr zprava, padáček Pecky pod horní tyč ještě vytáhl Zdeněk, ale míč přistál znovu u Pecky, který už dorážel v pohodě – 2:0. V 66. min. se do dalšího svého samostatného úniku řítil Roučka, ale ke své škodě si v rozhodující chvilce ukopl míč do zámezí. A po nepovedeném trestňáku Adámka se už ozval pořádný křik hostujícícho asistenta Čemuse (hlavní trenér Křenek hrál v obraně…). Poslední koukatelnou akcí byl pěkný signál Čampulky a Mičína při rozehrávce trestného kopu, sražená střela ale skončila mimo tyče. Poslední desetiminutovka se už vůbec nepovedla, když postupně padly 3 červené karty, vesměs zasloužené – domácí tak dohrávali v devíti a hosté naopak s brankářem z pole. Ovšem vcelku výmluvný obrázek o aktuální situaci v obou klubech, která frustruje zdaleka nejen hráče.

K utkání samotnému se opět nedá moc nic dalšího dodat, byl to podobný duel jako před pár týdny zápas Jeneč-Úhonice. Jenečští sice po dlouhých měsících protrhli půst a získali plný počet bodů, ovšem celkový chudičký podzimní zisk pouhých 5 punktů rozhodně není důvod k nějakým radovánkám. Jarní část soutěže bude víc než komplikovaná, pokud by měla mít záchrana v soutěži nějaké reálnější obrysy. Ale určitě není nezbytné vzdávat se úplně předem!

Sestava domácích: Rigo – Petr Valko, Matějíčka, Jar. Kotík, Jelínek – Vlasák (46. Štefan), Pecka (91. Bernard), Pavel Valko, Strnad – Mičín, Čampulka

Sestava hostů: Zdeněk M. – Malkovský, Křenek, Šmíd, Dvořák – Roučka (71. Čemus), Zachariáš, Zdeněk D., Andrle – Janoušek, Adámek

Branky: Čampulka (55.), Pecka (62.)

Rozhodčí: Marek

You may also like...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *