14.2. UMT Mělník: Řepín-Jeneč 0:1(0:0)

Náš první přípravný zápas v kombinované sestavě splnil očekávání trenérů. Hráči si s chutí zahráli, výborně zahrála středová osa týmu stopeři Čermák Filp,Hojsák Aleš, záloha Valko Pavel a Milan Dolejš, v útoku Tomáš Jelínek, to vše dirigované zezadu Tomášem Rigem.
Když se k těmto hráčům přidali jak Michal Císař se svou výbornou fyzickou kondicí ,tak David Bernard hrající na levém beku dalo se na naší hru dívat. Soupeře jsme napadali již u jejich velkého vápna, nedařila se mu kombinace a musel nakopávanými míči hledat volné útočníky, kteří byli však pokryti naší obranou.

První šance jsme měli po dobře sehraných standartkách (Pavel Valko), kdy 2x hlavičkoval zcela osamocený Dolejš, bohužel nepřesně. Potom po chybě obrany se ocitl Jelínek zcela sám před brankářem, ale také neprostřelil. 10 minut na to si udělal prostor Mičín, bohužel ani jemu se nepodařilo dát branku. Ten navíc nastoupil po měsíci a půl bez tréninku díky nemoci. Vzápětí se nepřesným zpracováním míče připravil o šanci dát branku Císař. Škoda těchto neproměněných šancí, tým se mohl uklidnit a hrát na pohodu.

Sestava 1.poločasu:

Rigo Tomáš
Kotík Jaroslav      Hojsák Aleš      Čermák Filip   Bernard David
Císař Michal         Valko Pavel       Dolejš Milan   Brady Darren

Mičín Jakub      Jelínek Tomáš
Do druhého poločasu jsme vystřídali – na levou obranu nastoupil Jan Tarant a do zálohy na pravé straně Jamie Bennett. Sestava se protočila a hrálo se v tomto rozestavení:

Rigo Tomáš
Císař Michal         HojsákAleš       Čermák Filip    Tarant Jan
Bennett Jamie      ValkoPavel       Dolejš Milan    Mičín Jakub

Kotík Jaroslav    Jelínek Tomáš

Poločas prospěl více soupeři, který míč držel častěji na svých kopačkách hlavně díky naší nepřesné rozehrávce a nepodržením míče v útočné fázi. Naštěstí si s tím obrana opět poradila a svou klidnou rozehrávkou dala podporu dalším spoluhráčům. Po jednom z útoků, kdy se podařilo odebrat míč soupeři před naším vápnem jsme založili rychlý brejk na jehož konci bylo úspěšné zakončení Jakuba Mičína podél vybíhajícího brankáře. Branka nás uklidnila a vrátila se i přesnost rozehrávky a s ní i další 100% šance. (Brady, Jelínek, Kotík, Bennett) bohužel branku jsme nevstřelili a to se nám mohlo vymstít v samotném závěru kdy osamocený hráč zakončoval na Tomáše Riga střelou k tyči, ale ten předvedl fantastický reflex a konečky prstů míč vytlačil na roh. Utkání skončilo naší výhrou 1:0.

Celkové zhodnocení bude na tréninku v úterý.