25. kolo, I.B třída, SOKOL HŘEBEČ – TJ SOKOL JENEČ 2:2 (1:1)

Čas trhl mnohokrát oponou, uběhlo půl roku od setkání v Jenči a v sobotním horkém dopoledni se přihodilo, že mistrovský zápas měl na úhledném hřebečském hřišti spíš charakter regulérního přáteláku. Navíc přáteláku, o který vlastně i s ohledem na tropické podmínky vlastně až tak moc nikdo nestál… A odpovídalo tomu prakticky všechno – poslepované sestavy na obou stranách, pusté střídačky i skoro opuštěné hlediště.

Plážovému počasí se od počátku přizpůsobilo i tempo hry, ovšem nikdo z hrstky diváků hráčům rozhodně pohyb nezáviděl. Není však možné říci, že by se vůbec nebylo na co koukat. Řada akcí byla kombinačně hodně pohledná, ale brankáři dlouhou dobu co na práci neměli. I když hostující Rigo se alespoň občas za nepřesnými ranami, především Machuty, Janíka a Moravce musel bystřeji pootočit. Jenečské před vápnem soužila především chronická bolest nepřesných finálních přihrávek. Až v 16. min. bylo před Rigem pořádně dusno. Nejdříve našel Machuta přesně volného Heimlicha, který napálil prudkou ranou břevno, balón se odrazil na vápno k Servusovi, kterému střela sedla parádně do horního růžku – 1:0. Po rozehrávce zahrozili jenečští, ale po akcích agilního Hořánka, dvakrát selhala koncovka snaživému Jelínkovi. Ale ve 20. min. si vzpomněl na svojí útočnickou historii Jar. Kotík a jako zamlada se hrnul do trestného území. Obrana Hřebče ho zastavila jen za cenu faulu. K penaltě, která se stala doslova setkáním generací, se postavil Souček a téměř o 30 let mladšímu Zápotockému nedal žádnou šanci – 1:1. I po vyrovnání se hrálo oboustranně útočně, chvílemi až bezstarostně. Ale zakončení se ani jednomu týmu nedařilo. Na centr Kotta byl Vořechovský i přes svou výšku krátký, naopak Kott svou hlavičku poslal nad. Po padáčku Součka vychytal Zápotocký pokus Jar. Kotíka. Hosté předvedli pěknou akci ve 33. min., kdy pěkně zatáhl míč Štefan, vrátil Ivanovovi, který napálil obrannou hradbu a Jar. Kotík přehodil Zápotockého, ale i skoro odkrytou branku. Domácím oporám – Vořechovskému a Machutovi – pak nevyšel nacvičený signál při rozehrávce trestňáku. Do konce poločasu už útočné pokusy neměly přesnost.

Na začátku druhé půle zahrozil zkušený Machuta, okolo Hojsáka poslal přesný pas osamocenému Synkovi, který ale balón nezvládl a vysoko přestřelil. Přesnost chyběla i Hořánkovi po pohledné akci Pavla Valka a Ivanova. Proti bojovnému Štefanovi, který se prodral domácí obranou, včas vystartoval a zasáhl Zápotocký. V 55. min. došlo na druhou penaltu v utkání, když trošku neobratně zakročil Hojsák, přes kterého šikovně přepadl Servus. Rigo sice dobře vystihl stranu, kam sám postižený střelec Servus zamířil, sáhl si na míč, ten ale proklouzl do sítě – 2:1. Domácí vedení povzbudilo a Rigo se musel mnohem víc činit. Zasáhl úspěšně proti ráně Janíka z vápna a na dvakrát i po střele Moravce. Tentýž hráč se v 65. dostal šťastně k odraženému balónu, ale zcela osamocený napálil jen tyč. V 74. min. ale hřebečští pořádně zaváhali v rozehrávce, malá domů hraná v tísni se vůbec nepovedla a rozhodila Zápotockého, který dal špatným odkopem šanci Hořánkovi. Ten přesným lobem konečně protrhl svůj nezvyklý mnohaměsíční střelecký půst – 2:2. Domácí ještě mohli rozhodnout, ale Vořechovský po rohovém kopu v jasné šanci trefil jen Riga a další roh skončil nepřesnou hlavičkou Heimlicha. V úmorném vedru se pak už nic podstatného neurodilo a po nezaviněném zranění Blažka hlavní rozhodčí Novotný tuto „velmistrovskou“ partii raději ukončil o několik minut před oficiálním časem.

Oba soupeři si asi po zásluze rozdělili po bodu, který ale ani v jednom případě už nic podstatného neřeší. Oba týmy soutěž spíš jen dohrávají a vyhlížejí soupeře, kteří se proti nim postaví v příští sezóně. A také se samozřejmě zamýšlejí nad složením svých jedenáctek. Doba aktuálně venkovskému fotbalu moc nepřeje a s ohledem na vývoj v mládežnických kategoriích asi o mnoho lépe nebude…

Sestava domácích: Zápotocký – Vořechovský, Sušil, Procházka, Kott (46. Synek) – Baranec, Janík, Servus, Heimlich – Moravec, Machuta

Sestava hostů: Rigo – Blažek, Souček, Hojsák, Vyhnánek – Štefan, Pavel Valko, Ivanov, Hořánek – Jar. Kotík, Jelínek

Branky:   Servus 2 (16., 55. – PK) – Souček (19. – PK), Hořánek (74.)

Rozhodčí: Novotný – Tobiška, Chrudimský

You may also like...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *