7. kolo, Okresní přebor, TJ SOKOL JENEČ – SK RAPID PSÁRY 1:4 (0:1)

Nádherné sobotní odpoledne babího léta přivítalo v jenečském areálu všechny účastníky dalšího fotbalového utkání letošního okresního přeboru. Žádné superlativy však rozhodně není možné užívat při hodnocení dosavadního představení ještě loňského účastníka krajské I. B třídy, tedy domácí Jenče. Prozatím se krčí na předposledním místě tabulky s jediným bodíkem a děsivým skóre, ze kterého vyplývá průměr čistých 5 branek obdržených za odehraných 6 kol. Před zápasem s prakticky neznámým týmem z Psárů však vládl před domácí kabinou opatrný a jasně patrný optimismus, zvlášť když se po skončení trestu vrátil do sestavy Hořánek a po operaci kolena to šel na hřiště odvážně zkusit obvyklý tvůrce hry Pavel Valko. Ani Psárům se totiž start do soutěže vůbec nepovedl a jejich bilance byla před výkopem lepší jen o vítězství nad zatím odevzdaným a beznadějně posledním Hradišťkem. Na trenérovi týmu, kterým v sobotu nebyl nikdo jiný než známý internacionál a mnohonásobný reprezentant Pavel Kuka, který jako první vystoupil z týmového autobusu, však žádné dosavadní zklamání nebo snad obavy nebyly znát. A také on se tvářil vcelku sebevědomě, obzvlášť když si byl vědom toho, že tentokrát se jeho svěřenci sešli na rozdíl od předchozích ve slušné a mnohem silnější sestavě.

Sebevědomí Jenče dostalo těžkou ránu hned na začátku, kdy zaváhala obraná řada, nechala odcentrovat zleva Dvořáka, který přesně našel hlavu Kříže a ten jistě síť – 0:1. A hned po rozehrávce mohlo být ještě hůř, když se do zkoprnělé obrany Jenče vřítil snědý Nreca a v jasné pozici rozvlnil síť, naštěstí tentokrát jen zvenku. Psárští se viditelně zklidnili, hráli na přesné přihrávky po zemi a jenečští se zase začali propadat do své v poslední době tradiční křeče. Až ve 20. min. trošku rozvířil vzduch v pokutovém území před Wawroszem dobře kopnutý trestňák Mičína, ale nedůraz v útoku znamenal jen náznak ohrožení. Ve 25. min. zabojoval Čampulka, získal míč pro Pavla Valka, jeho ránu však zablokovala obranná hráz a Hořánek pálil jen do náruče Wawrosze. V té době se hra už zcela vyrovnala a domácí viditelně usilovali o vyrovnání. Jenže z tlaku vznikala okénka ve hře dozadu, a tak mohl vcelku v klidu pálit z odraženého míče Otruba a po velkém kiksu v rozehrávce si mohli Kříž nebo Nreca vybrat zakončení, tečovaný míč naštěstí proskákal těsně tyče už prázdné domácí branky. A z rozehraného rohu také pořádně zahřmělo a po hlavičce Kříže musel už překonaného Šmída zastoupit na brankové čáře obětavý Vlasák, který vyhlavičkoval už jistý gól. Ve zbytku poločasu pak už drželi míč převážně domácí, ale vyrovnat se jim nepovedlo. Ve 36. min. chybělo pár centimetrů Čampulkovi, aby po povedeném obloučku Vlasáka usměrnil balón za Wawrosze. Pak podnikli svoji tradiční kombinaci Pavel Valko s Hořánkem, ale zase zafungovala pevná obranná hráz a finální střelu srazila. Pohledný volej, do kterého se po sklepnutí hlavou od Čampulky položil Mičín, prosvištěl těsně vedle tyče. A poločas ukončil přetažený trestňák Pecky k volnému Štefanovi, který se však zmohl jen na slabou střelu.

Jak skončila první půle, tak začínala i druhá – tlakem domácích. Ale chybou v rozehrávce daroval velezkušený Jar. Kotík šanci Nrecovi, který však svoji táhlou ránu nasměroval nad horní tyč. V útočných aktivitách domácích byly výrazně znát přehled Pavla Valka a technická zdatnost Hořánka. V 53. min. se jejich přínos ještě neprojevil, protože po rozehrávce, do které se zapojil i dobře hrající Mičín, to zakončující Vlasák myslel moc dobře, ale jeho míč letěl o pár decimetrů vedle zamýšleného cíle. Ale o 2 minutky později se konečně mohla zaradovat letos těžce zkoušená domácí část hlediště. Rychlá akce podél autové čáry přinesla přesný centr Hořánka a trošku zapomenutý Čampulka přesnou hlavičkou k tyči překonal Wawrosze – 1:1. V těchto chvílích jakoby hostům s řadou protřelých čtyřicátníků v sestavě trošku docházel dech. Po pohledné rychlé kombinaci po ose Jar. Kotík, Pavel Valko, Hořánek, Mičín chyběl jen kousíček Čampulkovi, aby otočil skóre. Také střídání v 62. min. se trenéru Tomáškovi mohlo hned vyplatit, vysoký Jelínek vběhl na hřiště a hned vletěl do hlavičky, kterou jen s námahou odvrátila psárská obrana na roh. Další nadějné akce Hořánka a Čampulky zlikvidovali zkušení hostující obránci, takže ze sílícího tlaku jenečští nevytěžili žádnou brankovou odměnu. A přišla stejně jako před 14 dny s Hostivicemi tragická poslední čtvrthodinka. Nejdřív se z dobrých 20 metrů nadechla ke střele jedna z cizokrajných akvizic v dresu Psárů – Gökmen Kore – a krásnou ranou k tyči překonal mladého Šmída – 1:2. Branka zase domácí trošku rozhodila, ale zbraně neskládali a dál se vrhali do útoků. Jenže pozapomínali na obranná vrátka, do kterých se vřítil v 86. min. Nreca a křížnou ranou prostřelil Šmída na už – 1:3. A už tak černě končící duel ještě „vyšperkovala“ poslední minuta, kdy se do pokutového území Jenče snesl daleký trestňák Kříže a nejdůraznější byl u míče jeden z mála psárských mladíků Ant. Keller – 1:4.

Konečný výsledek je pro domácí hodně hořký a krutý, znamená pro nejbližší kola a možná i pro celý zbytek letošní sezóny definitivní odsouzení k boji o holé přežití. Protože pohled na tabulku hovoří jasně, v boji o pověstných 6 bodů si Psáry hodně pomohly, jenečští mají v tabulce pod sebou jen zatím víc než tragické Hradišťko a nad sebou čím dál víc zející bodovou propast za dalšími celky, které se letošním ročníkem víceméně potácejí, ale alespoň občas zabodují. Do konce podzimu zbývá ještě 6 kol a bylo by potřebné pro alespoň trošku reálné jarní naděje v odvetách získat alespoň 10 bodů – ovšem s kým, to je teď, oč tu běží… Podobné trable má v nejvyšší soutěži ostravský Baník, ale ten alespoň svoje první vítězství už o tomto víkendu získal, pravda až v 9. kole ligy. Každopádně v posledních dlouhatánských týdnech a měsících vůbec není duševně jednoduché být fanouškem Jenče… Snad se ale ještě podaří vybudit duch místní staré fotbalové party a ještě do konce podzimu hráči zabojují alespoň o čest.

Sestava domácích: Šmíd – Souček (77. Vyhnánek), Šafařík, Jar. Kotík, Štefan – Pecka (63. Jelínek), Pavel Valko, Mičín, Vlasák – Hořánek (85. Bozděch), Čampulka

Sestava hostů: Wawrosz – Dvořák, Pavelek, Zeithaml, Švestka – Brych (34. Ant. Keller), Kore, Nreca, R. Keller – Kříž (60. Petr), Otruba (72. Rusek)

Branky: Čampulka (55.) – Kříž (6.), Kore (76.), Nreca (86.), Ant. Keller (90.)

Rozhodčí: Křenek – Boček, Lux

You may also like...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *