Bez klasických registraček.

Od příští sezony bez klasických registraček. Fotbal spouští revoluci. Aneb, čeho všeho se ještě nedočkáme a jak lehce zničit okresní fotbalové kluby….
Bez počítače s internetem se od příštího ročníku neobejde žádný fotbalový klub v Česku. Ani ten, jehož hráči nastupují v nejnižší soutěži. „Fotbalová revoluce alias evoluce,“ jak projekt asociace nazývá, začíná, platit bude od 1. července 2015.
Fotbalová asociace od příštího ročníku spustí zásadní změnu, která se týká elektronizace všech dokumentů k zápasům. Nebudou klasické registrační průkazy či papírové zápisy o utkání. On-line se budou vyřizovat i přestupy či hostování.

“Máme půl roku na to, abychom to všem klubům od ligy až po okresy vysvětlili a dostali všem pod kůži. Čeká nás hodně práce, ale věříme, že všichni z toho budou nadšení,“ řekl generální sekretář fotbalové asociace Rudolf Řepku, který za projekt nese odpovědnost.

„Jde o jeden z nejzásadnějších projektů asociace za poslední léta, který sleduje tři hlavní okruhy. Elektronické zápisy, on-line registrace a sběrnou fakturu,“ podotkl Řepka.

„Samozřejmě víme, že úskalím jsou počítače a internet. Ale my klubům vytvoříme dobré podmínky na pořízení,“ ujistil Řepka.

Pro některé kluby i činovníky to přesto může být problém. Naučit se s počítačem, s internetem, spustit program a ještě ho dokázat ovládat. „Máme plán B, ale o něm mluvit nechci. Doufáme, že se všechno povede.

“Elektronické zápisy. V praxi by to mohlo vypadat následovně. Například v okresním přeboru Prahy-východ mezi Mnichovicemi a Hrusicemi zástupci obou týmů vyplní zápis elektronicky přes internet.

Rozhodčímu místo registračních průkazů předloží na papíře soupisku, tzv. squad list. U každého jména bude fotografie hráče a jeho identifikačního číslo.

„Když klub nebude dělat přestupy a hostování, vystačí mu jeden list na celou sezonu. Pokud dojde ke změnám, jen si v systému soupisku zaktualizuje,“ říká Řepka.

Od elektronických zápisů si asociace slibuje, že sestavy, střídání, výsledek, prostě veškeré statistiky z utkání budou brzy po závěrečném hvizdu v systému asociace a k dispozici na internetu.

On-line registrace. Fotbalista bude moci změnit klub, aniž by podepisoval přestupní lístky a s nimi zástupci mužstva museli cestovat na registrační úsek do Prahy či jiných krajských měst. „S nadsázkou řečeno, nového hráče si zaregistrujete z obývacího pokoje,“ podotkl Řepka.

Například pokud se kluby v pátek večer dohodnou na hostování či přestupu a přes internet všechno odsouhlasí, fotbalista v sobotu ráno může hrát za nový tým. V současné podobě by se registrace nestihla.

„Hlavní je, že zástupci klubů nemusí cestovat do Prahy. Ušetří čas, energii i peníze,“ poznamenal Řepka.

Každý z klubů si zvolí své administrátory, kteří budou mít práva přestup odsouhlasit či zamítnout. Zpravidla musí jít o důvěryhodné osoby, například předsedu či majitele. Pravomoci na vyplnění elektronického zápisu se mohou rozšířit například na vedoucí mužstva či trenéry.

Sběrná faktura. Kluby nebudou vyplácet schválené odměny rozhodčím po zápase. Stejně tak další poplatky nebudou hradit jednotlivě. Ale jednou za měsíc dostanou fakturu.
Od úterý 9. prosince fotbalová asociace spustí speciální web, na kterém projekt detailně popíše.
Zdroj: http://fotbal.idnes.cz/registrace-uz-fotbaliste-nebudou-potrebovat-fn4-/fot_reprez.aspx?c=A141208_141528_fot_reprez_min
jeden z příspěvků v diskuzi pod článkem:

Hrajem 4.třídu, na veškerou administrativu jsem sám, sídlo kde by mohlbýt počítač nemáme, jen boudu, ze které by to akorát tak někdo ukrad, šatny máme v obecní budově, tam není kde mít PC)
1) takže si budu muset koupit (minimálně) chytný mobil (nemám) a zřídit datovou službu( to není zadarmo a bude se muset platit 12 měsícu ročně, i když hrajeme jen v šesti až sedmi z nich(pěkně děkuju).
2) rozhodčí na tom budou stejně, to jsem zvědavý jak to ta polovina, co jsou důchodci zvládnout – akorát se na pískání vykaškou a bude jich ještě mín než je ted
3) jak se bude “podepisovat” správnou údajů po zápase? to musí být nějak ověřeno!! čipovou kartou?? všechny 3 strany na svých mobilech? a co když to někdo prostě neudělá-nepotrvdí, jak ho k tom,u rozhodčí “přinutí”?
4) nám na hřišti “nejete” jeden z operátorů, co když jej bude mít jedna ze stran. TADY mi to smrdí, že nám všem “dodají” SIMky domluveného operátora, kterému budeme platit datrový tarif tak 300 měsíčne. TO jsem fakt zvědavý.. tady to “smrdí” nějakou malou domů.
5) co když nedojdu na zápas – kdo to udělá za mě? tzn. bude to muset mít možnost dělat více lidí = víc datových tarifů.
6) jak bude střídat hráči v průběhu utkání, kteří nejsou v zápisu, rozhodčí bude mít s sebou tablet a bude ověřovat jeho fotku tam???
7) kam se podepíše hlavní pořadatel jako osoba odpovědná za “hlídaný” majetek. Myslel někdo na tuto “právní” věc.
8) co když bude výpadek sítě operátora – doufám, že se budou dát použít pořád zápisy, jinka je to nerelizovatelné.
Vyřizovánjí přestupů kdy to bylo z ručky do ručky (doklady kontra peníze) budou jak? Já jim dám nejdříve peníze a oni to pak (možná) potvrdí? 8-o Jediná výhoda (snad) je to měsíční placení, ikdyž…bude mě to stát o 29kč měsíčně víc za poštovní poukázku A. To budou na poště rádi, až jim tak vyklopím v drobných vstupné za 3 zápasy.

You may also like...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *