Evidence rodných čísel, aneb proč jsme je sháněli?

Seznam členů TJ Sokol Jeneč potřebujeme pro evidenci členství v ČUS= Česká unie sportu.

Jaký je pro Vás přínos členství v ČUS?

1) Všichni členové jsou zdarma pojištěni pro případ úrazu na všech akcích pořádaných subjekty ČUS. To znamená nejen na soutěžním utkání, ale i na tréninku. Současně se to týká nejen registrovaných sportovců ve svazu, ale všech členů včetně nejmenších dětí, které třeba ještě žádnou soutěž nehrají.

2) Nemusíme platit autorské poplatky za veřejnou produkci hudby, když při utkáních a jiných akcích pouštíme hudbu (částky jsou to nemalé)

3) Máme od ČUS servis v otázkách poradenství – třeba nyní s dodáním kompletního vzoru stanov včetně konzultací a pomoci při registraci u městského soudu

4) Jsme informováni o změnách v zákonech, které se týkají spolků, jednot a které všichni musí dodržovat. Většina spolků by jinak o zákonné povinnosti změny stanov vůbec nevěděla. Současně jsme informováni o důležitém dění ve sportu (nové předpisy a nařízení, možnost získání dotací, různé akce).

5) Máme možnost naším prostřednictvím, kontaktovat další kluby. Letos toto třeba některé jednoty využily při mediální podpoře svých akcí na webových stránkách ČUS a prostřednictvím mailu.

6) V neposlední řadě prostřednictvím ČUS můžeme požádat o státní dotace a pomůžou z jejich administrací a vyúčtováním. Dotace na údržbu a provoz jsou nyní podmíněné vedením podvojného účetnictví, ale i na tom již pracují, aby tuto možnost mohli mít všichni a podvojné účetnictví bylo nabídnuto výhodněji než za běžnou tržní cenu.

7) Finanční podpora některých akcí – Sportuj s námi, nebo akce bezpečné branky.

Naší povinností je pouze: aktualizovat kontakty a členskou základnu v případě změny, jedenkrát ročně dodat účetní výkaz a v případě změny aktualizovat passport. A v poslední řadě zaplatit členský příspěvek 1Kč za rok za člena. Nový informační systém ČUS bude přístupný veřejnosti od 30.10.

Proč máte zadávat účetní výkazy a pasporty a rodná čísla?

Ačkoliv teď vypadá vše složitě a velmi pracně, jediným cílem je maximální zjednodušení administrativy. Protože systém je on-line, nikdo nemusí nikam nic posílat a importovat (zmenšení pravděpodobnosti chyb) a vše je k nahlédnutí pro střešní organizaci v aktualizovaném stavu.

Snahou je, mít všechny tyto doklady on-line, aby se při zprocesování státních dotací nemusely neustále dokládat dokumenty v papírové podobě a neustále vyžadovat nějaké maily a informace o tom, kolik kdo má členů, jaké má výdaje s údržbou, kolik platí za elektřinu, kolik platí příspěvky, jak velký má majetek a jestli je v nájmu či ve vlastnictví,  jaké má aktuální stanovy a podobně.

Vše bude při udržování aktuálních dat v novém systému viditelné a jasné. Věřte, že nyní je administrativa kvůli dotacím obrovská a časově náročná.

Michal P.

Komentujte

Buďte první kdo bude komentovat!

wpDiscuz