HODNOCENÍ ROKU 2017 OČIMA PŘEDSEDY

1. Jak z Vašeho pohledu hodnotíte uplynulý rok v jenečském fotbale?

Já myslím, že to nebyl špatný rok. V kategorii dospělých jsme sice trochu vyklidili pozice a sestoupili do třetí třídy, ale to nejhorší máme už za sebou. Generační výměna byla zkrátka nutná. Tvoříme nový tým, z těch kluků mám radost. A ještě větší radost mám z našich dětí. Často je mám možnost sledovat na trénincích, osobně jsem viděl i několik zápasů a byl jsem nadšený. Ten pokrok je u nich obrovský.

2. Čemu ten pokrok u dětí přičítáte?

Je toho více. V první řadě jejich trenérům – kolik tomu obětují času bez jakýchkoliv nároků je v dnešní době zázrak. Ty tréninky mají kvalitu, děti to baví a to je základ. Dalším faktorem jsou samozřejmě rodiče, babičky, dědečkové, atd. Děti ve sportování podporují a když vidím, jakou mají po vyhraném zápase radost, je to paráda. No a další věc je, že se jim snažíme jako výbor zajistit ty nejlepší podmínky. Snad se to daří.

3. Kolik dětí máte v současné době v oddíle?

V současnosti je registrováno 42 dětí a přibývají neustále další, z čehož máme velkou radost. Podařilo se nám z několika zdrojů sehnat finance na jejich provoz. Mají nové dresy, velmi kvalitní tréninkové pomůcky. V letošním roce pro ně trenéři chystají v červnu týdenní soustředění v jižních Čechách. Chtěl bych tímto poděkovat ŘLP ČR a obci Jeneč, kteří se velmi výrazně podíleli na provozu žákovských družstev. I v letošním roce jsme se rozhodli dětem nezvyšovat příspěvky, které máme z okolních obcí jednoznačně nejnižší. Snažíme se tím o to, aby fotbal byl přístupný pro co nejširší okruh dětí. Děti jsou budoucností fotbalu v Jenči a my jim budeme pomáhat.

4. Jaká je situace u mužstva dospělých?

Důležité je, že se tvoří parta. Pavel Valko dělá tréninky dobře a my věříme, že jsme na dobré cestě. Chce to čas. A samozřejmě potřebujeme posílit. Budeme se snažit, aby už teď v zimě nebo nejpozději v létě náš tým posílili dva hráči, kteří nám pomohou. Několik hráčů jsme oslovili.

5. Plánujete v letošním roce nějaké úpravy v areálu?

Ano, na jaře proběhne generální údržba umělky a i travnaté hřiště čeká výrazná rekultivace se zapískováním. Obě hřiště jsou velmi vytížené a je to nutné. Sondujeme situaci ohledně výstavby tribuny, hodně ji chceme.

6. A “mimofotbalové” aktivity?

Stává se už snad tradicí, že 30.4. pořádáme v našem areálu pálení čarodějnic nejen pro děti z našeho oddílu, ale pro všechny jenečské děti. Dostanou všechny občerstvení zdarma. 18.5. se po delší odmlce opět na hřišti objeví skupina Brutus. V červnu plánujeme dětský den. Další akce budeme zveřejňovat průběžně.

7. A co říci závěrem?

Chtěl bych, abychom v oddíle všichni táhli za jeden provaz a udělali z Jenče takový “rodinný” klub, kde se všichni znají a chodí tam rádi. A na konec mi dovolte do nového roku všem popřát hodně zdraví, štěstí, pohody a sportovních úspěchů.

Tibor Rigo

You may also like...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *