Jarní část sezóny mladší přípravky

Po podzimní části okresního přeboru mladších přípravek nás čekala jarní část a měření sil s novými týmy, jelikož jsme byli zařazeni do skupiny týmů, které ve svých skupinách po podzimní části obsadily první a druhá místa.

První turnaj v Kazíně nám ukázal, že konkurence bude opravdu veliká a zřejmě oproti jiným týmům budou naši hráči ztrácet ve fyzických parametrech. Nicméně poslední, šesté místo, jsme nebrali jako neúspěch,protože kluci předváděli hezkou hru.

K pěkné hře se dostavily i výsledky na druhém turnaji v Roztokách, kde jsme obsadili druhé místo za domácím týmem, který, jak se ukázalo později, celému jaru dominoval.

Třetí turnaj se konal ve Velkých Přílepech a naše největší starost byla, aby kluci po turnaji nezalehli s nemocí, protože počasí opravdu nevyšlo a během turnaje jsme několikrát zmokli. Na druhou stranu naši hráči získali nové zkušenosti. Nikdy nehráli na pořádně mokrém trávníku a zjistili, že míč i nohy se chovají jinak než na suchém J Obsadili jsme 4.misto

Čtvrtý turnaj se konal v Hostivici. Počasí se tentokrát povedlo, trávník byl skvěle připraven, ale naši svěřenci byli duchem nepřítomni L Hra se jim vůbec nedařila a i individuální dovednosti se vytratily někam do neznáma… Kluci alespoň urvali jednu výhru a obsadili 5.misto

Samozřejmě jsme si vědomi, že v této kategorii není výsledek důležitý, přesto jsme si lámali hlavu nad tím, jak kluky motivovat, aby ty skvělé kličky, střely a hru, co předvádí na tréninku, ukázali i v turnaji. Po tomto turnaji se tedy trápili nejen kluci, ale i my, protože stejně jako kluci se učí fotbal, tak my se učíme, jak je trénovat a záleží nám na tom, abychom to dělali dobře.

Čekal nás turnaj doma v Jenči, kde znají každý kousek hřiště. Navíc v týdnu byla většina dětí na škole v přírodě, takže jsme doufali, že si odpočinou od fotbalu, budou na něj mít na chuť a v neděli to přijde. No, tak nepřišlo 🤔. Jedna čestná výhra a 5.misto.

Poslední turnaj se konal v Chotči. Předpověď hlásila teploty k 30 stupňům a my si říkali,že v tomto počasí se kluci asi neproberou. Omyl a další ponaučení o nevyzpytatelné dětské hlavičce. I přes prohru s dosud suverénními Roztoky jsme museli klukům vyseknout pochvalu za předvedený výkon. Když pak v zápase proti Kazínu trefil náš nejmenší hráč chvilku před koncem nádhernou ranou pod břevno první výhru proti tomuto soupeři, věděli jsme, že dnes to bude jejich den J Další tři výhry našich borců jsme už sledovali se spokojeným úsměvem na tváři a klukům jen tleskali a chválili je, co to šlo. To, že jen o skóre skončili na třetím místě, nebylo vůbec podstatné.

You may also like...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *