14-16.8. Přátelské utkání v Londýně: Old Woodhouseians Footbal Club – TJ Sokol Jeneč 4:1 (3:1)

Jak vlastně vše začalo?

Náš kamarád a spoluhráč Darren Brady se nás zeptal, zdali bychom nechtěli sehrát přátelské utkání s kamarády z jeho bývalého oddílu v Anglii na předměstí Londýna. Přihlásilo se celkem 12 hráčů většinou partička ze staré gardy. Odlet, pro některé vůbec první, byl v pátek 14.8. 2015 v 10:00 hodin.

Vyrazili jsme v sestavě: Hruška Ladislav, Kodera Bohumil, Čermák Miloslav, Šafařík Štěpán, Souček Robert, Hubáček Ladislav, Havlíček Miloslav, Matějíčka Martin, Valko Pavel, Ivanov David, Čermák Filip, Partfus Jiří a Darren Brady.

Samotný let proběhl ve velké pohodě, největší obavy měl náš brankář Ladislav Hruška, který před odletem sledoval v televizi Letecké katastrofy a nabyl dojmu, že každé letadlo spadne. Jeho sedadlo bylo na konci letadla a jeho skvělá hláška byla: „a kluci, nepůjde mi ten kouř z motorů do obličeje“.

Po příletu do Londýna, letiště Stansted, jsme přesedli na rychlovlak do centra Londýna. Metrem rychle na hotel, ubytovat se a vyrazit po pořádném obědě do města. Prohlídli jsme si slavný Big Ben, Sněmovnu lordů a vyrazili za Darrenem, který nás pozval večer do jednoho z londýnských barů. Návrat na hotel byl kolem půlnoci ve veselé náladě.

Druhý den brzká snídaně v 7:00 a rychle na metro na zápas. Všichni jsme dorazili do cílové stanice, odkud nás převezli Darrenovi kamarádi auty až na „hřiště“. Přidám úsměvnou historku, kdy Štěpán Šafařík rychle prohlásil: Sedím vepředu a automaticky se cpal do pravých dveří jak je u nás zvykem, ale ejhle, před ním volant“. Prostě zvyknou si v krátké chvíli, že v Anglii je vše na opačné straně chvilku trvá.

Počasí nám neskutečně přálo celý víkend, bylo jasno a 22 stupňů. Když jsme dorazili ke hřišti nastalo menší rozčarování, domácí nemají klasický fotbalový stadion, mají ho ještě ve zprávě s kriketovým oddílem. Travička sice krátce střižená, ale dráhy od kriketu, ve kterých se hráčům při technických finesách strácel míč. Navíc domácí kustod MickKelly poslal Darrenovi zprávu, že si máme vzít kopačky bez kolíků tak zvané tarfy, takže jsme prvních cca 15min byli jak na bruslích, protože tráva byla mokrá. Domácí nastoupili v pohodě v lisovkách a navíc s velmi mladým týmem. První poločas jsme začali se sestavou: Hruška v brance, obrana zprava Čermák M., Šafařík, Souček, Hubáček, záloha zprava Bredy, Ivanov, Čermák F., Havlíček, útok Matějíčka, Partfus, na střídání připraven Kodera. Hlavním fotografem byl zvolen zraněný Pavel Valko.

V 5 minutě po chybě Součka, postupoval domácí útočník sám na našeho brankáře a umístěnou střelou k tyči mu nedal šanci. Hráči si řekli, co je špatně a hra se vyrovnala a přicházeli i šance, které se nedařilo proměnit. Když už to vypadalo, že dosáhneme dobrého poločasového výsledku přestalo se dařit naší brankářské jedničce a po dvou chybkách se skore posunulo ve prospěch domácích na 3:0. Hru jsme opět srovnali a po pěkné kombinaci se nám podařilo rozebrat obranu domácích a Matejíčka zkorigoval na poločasových 3:1.

V druhém poločase jsme prostřídali brankáře do branky nastoupil Partfus. Hra se srovnala, ale v největší náporu domácí vystřelili asi z 30 metrů a náš brankář pustil míč se slovy: „Myslel jsem, že to půjde vedle,“ 4:1. Hra pak byla vyrovnaná, šance se střídali na obou stranách, ale střelcům se již nedařilo. Konečné skore 4:1 pro nás bylo sice kruté, ale hráči si z toho nic nedělali, vše se řešilo s humorem a dobrou náladou.

Po zápase proběhlo malé posezení s místními hráči při dobrém pivečku. V tuto chvíli se usmálo štěstí na našeho brankáře Ladislava Hrušku, který vyhráll v místní loterii skoro 20liber.

Potom následoval přesun na hotel, velký oběd a opět do města za památkami a nákupy. Během tří dnů v Londýně jsme denně v průměru nachodili 11km + fotbálek. Navštívili jsme za krátkou chvíli Big Ben, TowerBridge, sněmovnu lordů, slavné londýnské kolo, Čínskou čtvrť, na Picadili nákupní centra, svezli se dvoupatrovými autobusy, neztratili se v metru, ochutnali anglická piva, zažili spoustu legrace a zábavy. Prostě když je výborná parta je to super.

Na závěr bych chtěl poděkovat Štěpánovi Šafaříkovi, který zařídil po organizační stránce letenky, ubytování, dopravu z letiště, vše proběhlo bez problémů. Velký dík zaslouží i naši dva kamarádi, Martin Matejíčka a David Ivanov, kteří nás provedli po Londýně a přidali podrobný výklad u památek.

Po vzájemné domluvě obou týmů je plánovaná návštěva a odveta zápasu na Velikonoce 2016.

Sledujte tedy naše stránky ať můžete vidět anglický tým na našem hřišti. Foto v Galerii.