Rozhovor č.5 s trenérem A týmu, který hodnotí překvapivou prohru s Vonoklasy

1. Prohráli jste s jasně posledními Vonoklasy, to nikdo nečekal. Byly Vonoklasy lepším týmem?

„Byly bojovnějším týmem. Již mi připadá trapné pořád mluvit o bojovnosti, ale bez ní se bohužel vyhrávat nedá.“

 2. Jaký byl průběh zápasu?

„První poločas byl z naší strany obrovskou ostudou. Naši hráči ho pojali jako přátelské utkání s cílem zahrát si v klidu a nezranit se. Vonoklasy hrály s přehledem, mají sice starší hráče, ale zkušenější. Hráli dlouho první A třídu a ty zkušenosti jsou znát. Ve druhé půli jsme se sice zlepšili, soupeře jsme nepustili za půlku, ale chybí nám herní kvalita. Ta tu prostě momentálně není.“

3. Jak je možné, že hráči v utkání o přežití nehrají s větším zaujetím?

„Nejsou parta. Každý hledá chyby u druhého, většina nechodí trénovat. po úvodních dvou zápasech si asi mysleli, že to půjde samo. Pro mne je ubíjející, když se mě v poločase rozhodčí zeptá, proč naši hráči nebojují. Po zápase, kdy by si to měli u večeře v klubovně vyříkat, více než polovina nepřijde. U hráčů B týmu je toto samozřejmostí. My, kteří jsme byli léta zvyklí na to, že venkovský fotbal je hlavně o partě, jen můžeme kroutit hlavou a divit se. Taková je realita. Bohužel.“

4. Záchrana je tedy téměř v nedohlednu?

„Ale my ani nevíme, jestli hráči záchranu chtějí. Připadá mi, že ji více chtějí funkcionáři a fanoušci, než samotní hráči. Když vidím, že za stavu 1:2 patnáct minut před konce zápasu náš hráč zahrává standardní situaci a trvá mu asi minutu, než přinese ze zámezí volnou chůzí balón, je mi smutno. Vonoklasy byly poslední s velkou ztrátou a jejich hráči hráli jako o život. Takový přístup jim můžeme jen závidět.“

5. Co bude dál?

„ Budeme se snažit ještě záchranu zdramatizovat, ale bude to těžké. Z mužstva není cítit odhodlání. Ta „zlatá éra“ Jenče pomalu končí. Pořád jsou v mužstvu ještě hráči, kteří ji zažili, např. Pavel Valko a Jarda Kotík a další, oni se pořád snaží, čas však nejde zastavit. Generace co je měla nahradit a táhnout tým to zatím nedokázala. Pokud hráči střední a mladší generace nezmění svůj celkový přístup k fotbalu, nečekají nás moc radostné chvíle. Hráči by se měli na fotbal těšit a ne na něj chodit skoro z donucení.“

You may also like...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *