Rozhovor s předsedou TJ Sokol Jeneč, z.s.

Po delší odmlce přinášíme rozhovor s naším předsedou T. Rigem. O sestupu, změnách v kádru a budoucnosti klubu si můžete přečíst níže.

TIBOR RIGO: Skončila jedna slavná éra

1. Jak s odstupem času prožíváte sestup do III. třídy?

Možná se to bude zdát divné, ale se sestupem jsme víceméně počítali už od zimy. Po podzimu jsme měli 5 bodů a na jaře jsme mohli jen překvapit. Záchrana nám těsně nevyšla, sestoupili jsme zaslouženě. Hlavně za to, co jsme předváděli na podzim. Na druhou stranu si nemyslím, že jsme měli nejhorší tým v okresním přeboru.

1. Kde byl největší problém?

Měli jsme příliš úzký kádr, navíc někteří hráči mě přístupem velmi zklamali. Nezúčastňovali se tréninků, dokonce někdy ani zápasů. To je pak těžké.

1. Co dalšího stálo za sestupem?

Bylo toho více – přístup k tréninkům, zápasům, výkonnost většiny hráčů na podzim. Myslím, že i jako trenéři jsme někdy mohli udělat víc. K určitým hráčům jsme byli příliš benevolentní a oni si to nezasloužili.

1. Jak reagovali hráči?

Různě. Někteří odešli, ale velké většina se už těší na další sezonu. Kostra týmu je dobrá. Máme na třetí třídu nadprůměrný tým. Docela se těšíme všichni.

1. Jaké jsou změny v kádru?

Odešli: Šmíd, Ivanov, Bozděch, Bernard. Do týmu se zapojil Lukáš Jelínek, bratr Tomáše, a máme zájem o jednoho hráče z Prahy. Na pohárech v Jenči by už měl nastoupit. Doufáme, že se zapojí Dominik Čípek, hodně by nám pomohl. Začne se s námi připravovat Kamil Pelichovský, z toho mám velkou radost. Nastoupil za nás už v Chotči a hrál dobře. Je to srdcař a doufám, že nám ještě hodně pomůže. Velmi mě potěšilo, že se zapojil po zdravotní pauze Pavol Valko. V Chotči i Holubicích hrál výborně – je to zkrátka bojovník.

1. Takže se těšíte na novou sezonu?

No určitě!!! Je potřeba brát to realisticky, skončila jedna velmi slavná éra jenečského fotbalu. Tolik let hrát kraj s hráči většinou z Jenče byl skoro zázrak. Sešli se tu vynikající hráči, výborná parta. Je mi trochu smutno z toho, že v současné době hodně mladých hráčů z Jenče s fotbalem skončilo. Nedávno jsem viděl fotku dorostenců z doby nedávno minulé a z jenečských hráčů u fotbalu zůstal jen Filip Štefan. To mě opravdu mrzí. Na druhou stranu, generace, kterou v mužstvu nyní máme okolo Kuby Mičína (Tomáš Jelínek, Honza Tarant, Filip Štefan, Petr Slánský) je zárukou, že v Jenči fotbal bude i do budoucna. Jsou to srdcaři. Jsem přesvědčen, že spolu se staršími hráči vytvoří tým, který nám bude dělat radost.

1. Jaké máte cíle pro novou sezonu?

V první řadě znovu vytvořit partu kluků, kterou bude fotbal bavit. Co se týče umístění, jsme opatrní. Mým osobním cílem je, aby až v roce 2020 bude Sokol slavit 100 let od založení, Jeneč hrála okrasní přebor.

1. Co říci závěrem?

Mám obrovskou radost z našich žáků. Když přijdu v týdnu na hřiště a vidím tam na tréninku skoro 40 dětí, je to nádhera. Smekám před jejich trenéry a slibuji za sebe i za celý výbor, že je budeme podporovat co budeme moct. Je to budoucnost jenečského fotbalu.

1. A na úplný závěr ještě jedna pikantní otázka: Na facebooku váš sestup oslavovali dva vaši bývalí funkcionáři, četl jste jejich komunikaci?

Nečetl, já facebook nemám. Ale slyšel jsem o tom. U jednoho mě to překvapuje, mám k němu pořád respekt, pro Jeneč toho udělal opravdu hodně – podoba dnešního areálu je do značné míry jeho zásluha. Co se týče toho druhého, tak toho komentovat nebudu. Nestojí mi za to.

Komentujte

Buďte první kdo bude komentovat!

wpDiscuz