Zprávy z kraje: Neskutečný doberský kotrmelec, z 0:4 na 4:4

Neskutečný zápas sehrály na zimním turnaji Weber Cup v Praze na Aritmě fotbalové celky Jedomělic a Velké Dobré. Jedomělice vedly ještě v 65. minutě 4:0, aby nakonec byly rády na remízu 4:4, když soupeř v závěru neproměnil pokutový kop!
„Něco takového jsem dlouho nezažil, jestli vůbec někdy,“ kroutil hlavou skleslý jedomělický předseda Josef Nedvěd, jehož ještě skolila chřipka.

Jeho tým přežil v úvodu dvě doberské možnosti a pak začal úřadovat sám. Nejprve proměnil R. Nedvěd penaltu za faul na Mrštinu, pak po pěkné akci zvýšil Vicenec a na 3:0 dával ranou zpoza vápna Průcha. Doberáci si zatím jen seřizovali mířidla a před půlkou další tutovku zahodili.

Místo toho po obrátce vystihl Štěpánek chybu v rozehrávce a dal na 4:0. Už se zdálo, že je hotovo a Jedomělice ještě pod kotel hořícího debaklu přidají nějaké polínko, ale opak byl pravdou. Vystřídaly a najednou nestíhaly. Při šanci Hovorky je ještě spasila tyčka, ale od 65. minuty už každý útok Čechie zaváněl brankou a za třináct minut bylo srovnáno! Postupně se trefila možná posila ze Slovanu Kladno Porazil, pak Kuboušek, Hovorka a nakonec D. Hrubý. V 80. minutě navíc Porazil šel kopat pokutový kop, ale napálil pouze břevno. Body se tak dělily, Dobrá remizovala i ve čtvrtém vystoupení v turnaji.

„Objektivně musím přiznat, že soupeř nám vyrovnání dovolil i tím, že dost prostřídal sestavu a trochu fyzicky odešel. Na druhou stranu jsme dlouho nedávali šance a 4:0 bylo v jednu chvíli nezasloužených, šancí jsme totiž celkově měli asi víc,“ hodnotil doberský trenér Petr Fíman.

Zároveň však přiznal, že zatímco na podzim obrana jeho týmu fungovala, teď to moc neplatí. „Dostali jsme osm gólů ve čtyřech zápasech a to dobré není. Ale asi si vše ještě musí sednout, také jsme ještě nebyli ani jednou kompletní,“ dodal.

Josef Nedvěd byl z utkání trochu přepadlý. Jasná záležitost se zbortila Jedomělicím jako domek z karet. „Nevím, jestli to bylo jen tím střídáním nebo tím, že kluci byli po chřipkách. Ale vymlouvat se na to nemůžeme, byl to výbuch,“ nekličkoval.