Zprávy z kraje-zimní fotbalový turnaj Weber Cup

Dva celky, které od sebe dělí jen pár baráků, pole a kus lesa, se představily ve víkendovém programu pražského zimního fotbalového turnaje Weber Cup pořádaného Aritmou a Radotínem. Zatímco Velká Dobrá si v pátém duelu připsala konečně první vítězství, Doksy si na něj musí v silnější konkurenci radotínské skupiny počkat.
Doberáci v turnaji čtyřikrát remizovali, dokonce i s jasně prvními a nejlepšími Zbuzany, ale výhra jim přece jen trochu chyběla. Dočkali se o víkendu, když přehráli Řepy 2:1 (1:1). Do vedení je poslal po rohu na přední tyči číhající Libecajt, po vyrovnání soupeře pak rozhodl po obrátce D. Hrubý.

„Vítězství mohlo přijít i dříve, kdybychom proměňovali šance. S tím se trochu pereme, ale jinak to má nějakou kvalitu,” líbilo se trenéru Petru Fímanovi, který ovšem opět jen ztuha lepil sestavu. „Bylo nás deset a já nechal stavět na každé zastávce a prosil lidi, aby si šli zakopat,” smál se s nadsázkou.
V sestavě byl jeden novic, vysoký stoper z Prahy. O jeho příchodu se teprve bude jednat. Zajímavostí je i další start mladého gólmana Kohouta, který při nemoci Jungra a pracovním vytížení Červenky dostává plnotučnou šanci a vede si slušně.

Jeho starší brácha Jaroslav by zase rád o soutěž výš do Lhoty, ta se však zatím nedohodla s Braškovem. Ten má pro změnu políčeno na veterána Josefa Zlatu, jednání s jeho mateřským klubem Doksy jsou prý na dobré cestě.

Právě Doksy dlouhodobě platí za brankářské magnáty. Kromě veterána Zlaty mají i mladší výtečné duo Kieryk – Rouček a druhý jmenovaný po půlroční absenci o víkendu konečně chytal. Proti Radotínu byl výborný, přesto Doksy s účastníkem pražského přeboru padly 0:2 (0:2). „Hráli jsme dobře jen do poločasu, kdy jsem vzadu zkusil variantu se třemi obránci. Když jsem tam v poločase přidal čtvrtého, najednou nebyli kluci koncentrovaní a dostali z brejků dva góly. Bohužel naší slabinou zůstává i koncovka,” mrzelo kouče Martina Škváru.

Ten byl naopak nadšený ze soustředění na Lipně. „Jezdíme tam pravidelně, ale ještě nikdy jsem nezažil, aby úplně všech jedenáct tréninkových jednotek odmakalo naplno sto procent hráčů. Vždycky někdo na chvíli odpadne kvůli chřipce či nataženému svalu, ale teď nikdo,” byl spokojený nekompromisní trenér.

You may also like...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *